sâmbătă, 2 iunie 2012

Liga A - Progresul învinge mica Astra

Progresul Drăgănești - Astra III Ploiești 4-2
Au marcat: Tudor, Fieraru, Orlando 2/Cazan, Badea

În prima partidă a etapei, Progresul Drăgănești a primit vizita echipei Astra III Ploiești, într-un meci în care totul era posibil. Scorul a fost deschis de Tudor în minutul 7, dar jucătorii-gazdă s-au văzut egalați numai după 3 minute, gol înscris de Cazan. Nicio problemă, însă, scorul devenind 3-1 pentru Drăgănești până în minutul 17, prin reușitele punctate de Fieraru și Orlando. Scorul pauzei a fost, însă, 3-2, Badea reducând diferența. În al doilea mitan, s-a mai punctat o singură dată, prin același Orlando, tabela înghețând la 4-2. Drăgăneștiul acumulează 54p, în timp ce Astra rămâne cu numai 43p strânse în cele 32 de meciuri disputate. Partida a fost arbitrată de Bogdan Zahiu, Adrian Banu, Mihai Vizitiu (toți din Ploiești).