sâmbătă, 16 iunie 2012

Cupa României - CS Vispești Blejoi câștigă faza județeană

CS Vispești Blejoi - CSM Câmpina 4-2 (3-0)
Au marcat: Bridinel (31), R. Catană (32, 61), Onuţ (45+1-penalti)/Budileanu (53), Blanc Miss (65)
CS Vispeşti Blejoi: Manea - Năescu (50 I. Radu), Popa, Onuţ (cpt), Nincă - Cr. Vlad (74 Răducanu), Secreţeanu - D. Nae (84 Steriu), Bridinel, R. Catană - Fl. Gheorghe (78 O. Gheorghe). Rezerve neutilizate: Nuţă - Simion. Antrenor: Victor Roşca
CSM Câmpina: Boşilcă - G. Radu (88 Bej), Zapodeanu, Gânju (cpt), Budileanu - Burloiu - Vintilă (54 Hromei) (80 Negoiasa), Stroe, Ilioiu, Olteanu - Mihai (18 Blanc Miss). Rezerve neutilizate: Lepădatu - Chivu. Antrenor: Ion Burchi

Cartonaşe galbene: Secreţeanu (37), Popa (45), R. Catană (47), O. Gheorghe (90+2)/Ilioiu (28), Budileanu (44), Boşilcă (45+1), Olteanu (79)
Arbitri: Ovidiu Oprea - Louis Oprescu (Ploiești), Cristian Lefter (Urlați). Al patrulea oficial: Ionuț Neagu (Poenarii Apostoli). Observator: Constantin Miclea (Bușteni).

CS Vispești Blejoi este noua câștigătoare a Cupei României, faza județeană, după ce s-a impus cu 4-2 în fața echipei CSM Câmpina.
Vispești Blejoi conducea deja cu 3-0 la pauză, prin reușitele punctate de Bridinel (31), Catană (32) și Onuț (45+1) din penalty. La 8 minute după reluare, CSM-ul a încercat revenirea prin Iulian Budileanu, care a înscris pentru 3-1, dar același Catană a spulberat orice dubiu în minutul 61, astfel că golul lui Blanc Ndatang din minutul 65 a mai contat doar pentru statistică. CS Vispești Blejoi va juca, în sezonul viitor, în faza națională a Cupei României Timișoreana.