sâmbătă, 18 octombrie 2014

Fortuna, remiză la Pâncota

După eșecul usturător, 0-3 în etapa intermediară cu ACS Poli Timișoara, Fortuna Poiana Câmpina a reușit o remiză în deplasarea de la Pâncota
, scor 2-2, cu echipa locală Șoimii, promovată și ea, la sfârșitul sezonului precedent, din Liga a III-a. Condusă de pe bancă de Ștefan Odoroabă și Cornel Cernea, echipa prahoveană a început bine meciul, deschizând scorul în minutul 24, dintr-un penalty scos de Chipirliu și transformat de Vali Munteanu. Numai 11 minute a durat avantajul Fortunei, deoarece gazdele au egalat prin Suciu cu o lovitură de cap. Repriza a doua a început la fel de bine pentru câmpineni, care au preluat din nou conducerea prin George Honciu, în minutul 50. De data aceasta, avantajul lor a durat numai câteva secunde, Alin Mihai egalând la 2 și închizând tabela cu 40 de minute înainte de final, în ciuda ocaziilor bune ce au fost ratate de ambele echipe. Fortuna a evoluat în formula: Popescu - Aldea, Marin, Crișan, G. Damian, Cioinac, Minciună, Munteanu, Antohi (90+1 Stancu), Honciu (87 Coteanu), Chipirliu (73 Năstase). Au absentat de la acest meci Șandru și Dobrosavlevici. În etapa următoare, Fortuna va juca pe teren propriu, cu CS Mioveni, echipă antrenată de Claudiu Niculescu.